VenaSeal jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod usuwania żylaków

leczenie-zylakow-Vena-SealKlejenie żylaków – VenaSeal w Warszawie to najszybsza i najprostsza metoda zamykania zmienionych chorobowo żył, która nie wymaga zastosowania znieczulenia i jest bezbolesna. Po wykonaniu zabiegu pacjent może bezpośrednio powrócić do wykonywania codziennych czynności. Ponadto nie dochodzi do uszkodzenia nerwów, a ryzyko wystąpienia przebarwień jest ograniczone do minimum. Na czym polega ta innowacyjna technika klejenia żył?

 

 

VenaSeal – skuteczne usuwanie żylaków mało inwazyjnym sposobem

Klejenie żył to nowoczesna odmiana wewnątrznaczyniowego leczenia niewydolności żylnej. Podczas zabiegu wykorzystuje się unikalny klej medyczny VenaSeal. Dawniej stosowano go do klejenia ran i tkanek, a obecnie substancja ta znalazła zastosowanie także we flebologii do zamykania zmienionych chorobowo żył. Metoda klejenia żył jest polecana szczególnie osobom otyłym, pacjentom borykających się z obrzękniętymi nogami i niewydolnością żylną. Za pomocą kleju VenaSeal możliwe jest szybkie zlikwidowanie ryzyka wstąpienia zakrzepicy.

 

Terapia z zastosowaniem kleju medycznego może być przeprowadzana o dowolnej porze roku, a po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do wykonywania codziennych obowiązków i pracy. Nie ma też konieczności stosowania pończoch przeciwżylakowych.

 

 

VenaSeal – klejenie żylaków – na czym polega zabieg ?

Zabieg klejenia żył wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i trwa zazwyczaj trzydzieści minut. Pod kontrolą ultrasonograficzną lekarz przystępuje do wprowadzenia za pomocą małej igły cienkiego cewnika do wnętrza żyły w celu podania kleju medycznego. Nakłuwanym miejscem jest zwykle okolica wewnętrznej strony łydki i jest ono wcześniej poddane znieczuleniu. Następnie podczas wysuwania cewnika, lekarz dozuje ustaloną ilość kleju za pomocą specjalnego pistoletu. Ściany naczynia zbliżają się do siebie i zostają sklejone ze sobą. To z kolei prowadzi do zwłóknienia żyły i wyłączenia jej z układu żylnego. W zdeformowanej żyle zanika przepływ krwi, która jest kierowana do sąsiadujących żył w nodze. Sklejoną i wyłączoną żyłę pozostawia się w organizmie, gdyż zostanie ona z czasem całkowicie wchłonięta.

 

Zaletą leczenia żylaków nóg klejem VenaSeal jest wysoka skuteczność zabiegu i gwarancja bezpieczeństwa, a ponadto krótki czas rekonwalescencji. Na widoczny efekt zamknięcia żylaka można liczyć natychmiast po zakończeniu zabiegu. Ponadto ryzyko rozwoju przebarwień jest stosunkowo małe i pacjentom dokuczają tylko niewielkie dolegliwości bólowe. Nie dochodzi także do uszkodzenia gałęzi nerwowych biegnących podskórnie.

FORMULARZ KONTAKTOWY NAPISZ DO NAS, CHĘTNIE ODPOWIADAMY NA PYTANIA!


DANE KONTAKTOWE Warszawa woj. mazowieckie

error: Content is protected !!