Usuwania żylaków laserem

Usuwania żylaków laserem

Laserowe leczenie żylaków jest jedną najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod, która wykorzystywana jest zarówno w początkowym, jak również w bardziej zaawansowanym stadium rozwoju tejże przykrej dolegliwości. Jako, że laseroterapia jest mało inwazyjna, zyskuje coraz większą popularność wśród pacjentów i polecających ten zabieg specjalistów z zakresu schorzeń układu żylnego kończyn dolnym. Na czym polega fenomen laserowego leczenia żylaków i jak przebiega zabieg?

Na czym polega leczenie żylaków kończyn dolnych z wykorzystaniem lasera?

Leczenie żylaków kończyn dolnych za pomocą laseroterapii jest metodą termoablacyjną polegającą na termicznym uszkodzenia zmienionych chorobowo naczyń żylnych. Dzięki wewnątrznaczyniowej emisji impulsów laserowych możliwe jest uzyskanie miejscowo wysokiej temperatury oddziałującej na ścianę żylaka. Światło laserowe jest pochłaniane prze molekuły, z których zbudowane są komórki naczynia, co z kolei powoduje zwiększenie ich energii wewnętrznej i skutkuje wzrostem temperatury. Ponadto ściany naczyniowe są rozgrzewane także na drodze indukcji (krew rozgrzewana przez laser i tworzące się pęcherzyki pary wodnej).

Dzięki termicznemu uszkodzeniu nieprawidłowych naczyń dochodzi do ich obkurczania, wystąpienia stanu zapalnego i krzepnięcia krwi w żylaku, a następnie do jego zwłóknienia i zarośnięcia zmienionego chorobowo naczynia. Efektem końcowym jest wchłonięcie przez otaczające tkanki zdegenerowanego naczynia, za co odpowiadają w naszym organizmie makrofagi. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się całkowitym zanikiem uporczywego żylaka.

Przebieg laserowego leczenia żylaków nóg

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz dokonuje mapowania żylaków, czyli wyznaczenia ich przebiegu za pomocą aparatu USG i zaznaczeniu ich na skórze pacjenta. Podczas zabiegu pacjent leży na stole zabiegowym, a lekarz jako pierwsze odkaża skórę okolicy poddawanej zabiegowi. Kolejnym krokiem jest wykonanie nakłucia igłą posiadającą światło wewnętrzne w celu wprowadzenia do naczynia prowadnika z koszulką naczyniową. Po usunięciu prowadnika Przez koszulkę wprowadza się cewnik ze światłowodem, którego położenie jest potwierdzane za pomocą ultrasonografu. Następnym krokiem jest uruchomienie generatora światła laserowego, podczas wyciągania którego dochodzi do zamykania naczynia. Czas trwania takiego zabiegu nie przekracza zwykle godziny. Wszystko zależy od ilości i anatomii zamykanych naczyń. Moc lasera i czas trwania impulsów dobiera się z kolei w zależności od kalibru żylaka.

Więcej na temat nowoczesnych i skutecznych metod usuwania i leczenia żylaków na http://www.kriocentrum.com/oferta/leczenie-zylakow/ – Kriocentrum Warszawa, Józefów

FORMULARZ KONTAKTOWY NAPISZ DO NAS, CHĘTNIE ODPOWIADAMY NA PYTANIA!


DANE KONTAKTOWE Warszawa woj. mazowieckie

error: Content is protected !!