Leczenie żylaków falami radiowymi EVRF

Leczenie żylaków falami radiowymi EVRF – na czym polega zabieg?

Żylaki to nie tylko przypadłość mało estetyczna. Ich zaniedbanie może nieść za sobą poważniejsze konsekwencje. Dlatego, zamiast pozostawiać je na „pastwę losu” warto zająć się nimi jak najszybciej. Nie musisz obawiać się bolesnych i nieprzyjemnych operacji. Teraz ich usunięcie jest możliwe bezboleśnie i małoinwazyjnie za pomocą fal radiowych EVRF.

EVRF – terapia falami radiowymi

Jest wiele możliwości leczenia żylaków. Metoda ich usuwania dobierana jest indywidualnie podczas konsultacji z chirurgiem flebologiem. Zależna jest zarówno od stopnia zaawansowania zmian chorobowych, jak i oczekiwań samego pacjenta. EVRF należy do jednych z najczęściej wybieranych metod leczenia żylaków.

Lekarze i specjaliści szczególnie cenią EVRF za mało inwazyjność, a także swoistą uniwersalność, która umożliwia leczenie różnych typów choroby żylakowej. Dolegliwości pozabiegowe, w przypadku EVRF, są zminimalizowane w porównaniu z tradycyjną operacją chirurgiczną. Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, na ciele pacjenta nie pojawiają się rozległe krwiaki, ani też rany w pachwinie. Po terapii EVRF pacjent nie jest zmuszony do pozostania w ośrodku, po upływie godziny od wykonania zabiegu może udać się do swojego domu.

Leczenie żylaków falami radiowymi – jak wygląda zabieg?

Zabieg leczenia żylaków falami radiowymi polega na wprowadzeniu do naczynia żylnego zmienionego chorobowo cewnika, który emituje fale radiowe o dużej częstotliwości. Jego wielkość dobierana jest względem rozmiaru indywidualnego naczynia. Cewnik emitujący fale radiowe w żyle powoduje tzw. termoablację, czyli zwiększenie temperatury w tkance.

Aparatura pozwala na szerokie zastosowanie w przypadku leczenie choroby żylakowej. Specjaliści mogą używać jej również do zamykania niewydolnych żył odpiszczelowych, odstrzałkowych, a także niwelować lub też całkowicie usuwać tzw. pajączki żylne – będące drobnymi, czerwonymi naczyniami krwionośnymi – a także przebijających przez skórę żył siatkowatych (niebiesko-zielonych).

Procedura zabiegowa

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent uczestniczy w konsultacji z lekarzem flebologiem, podczas której następuje również badanie USG. Dzięki niemu możliwe jest określenie zaawansowania choroby żylakowej i dobranie odpowiedniego rodzaju terapii. EVRF wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz – po wykonaniu kilku nacięć – znieczulenie podaje bezpośrednio do żyły, która jest zmieniona chorobowo. Następnie w naczyniu żylnym umieszcza sondę, a za pomocą USG umiejscawia ją w okolicy pachwiny. Fale radiowe z sondy powodują zamykanie żylaków.

Zabieg EVRF  trwa od 1 do 3 godzin.

Więcej na temat metod leczenia żylaków kończyn dolnych na stronie: www.kriocentrum.com – leczenie żylaków w Warszawie

FORMULARZ KONTAKTOWY NAPISZ DO NAS, CHĘTNIE ODPOWIADAMY NA PYTANIA!


DANE KONTAKTOWE Warszawa woj. mazowieckie

error: Content is protected !!